św. Cecylia - patronka śpiewu kościelnego

Chór parafialny rozpoczął działalność w lutym 2005r. z inicjatywy ks. proboszcza Andrzeja Szkudlarka oraz ówczesnego organisty Tomasza Lipińskiego.  W skład chóru wchodzą ludzie w różnym wieku i różnych profesji , których połączyła wspólna pasja śpiewania na chwałę Bożą.

Nie wszyscy czytają nuty, więc nauka tekstu muzycznego wymaga od dyrygenta niemało trudu.

Już w maju  2005r. chór zaśpiewał na pierwszych Mszach św. w naszym kościele, a w grudniu tego samego roku ,swoim śpiewem uświetnił pasterkę Bożego Narodzenia.

W lutym 2007r. rolę prowadzącej chór podjęła Krystyna  Schmidt.

Chór parafialny jest chórem trzygłosowym, który aktualnie liczy 20 osób, z tego; 5 tenorów ,3 alty  i 12 sopranów .Regularnie uczestniczy w niedzielnych mszach św. i wszystkich wydarzeniach parafii św. Wojciecha.

Na repertuar składają się głównie pieśni sakralne.  Chór najlepiej czuje  wykonywanie   kolęd i pastorałek ,dlatego trzy razy brał udział  w „Spotkaniu Chórów Parafialnych –Wspólne Kolędowanie ” w Sulęcinie  w Parafii p.w. św. Henryka ,  skąd przywiózł Dyplomy i wyróżnienia. Dwa razy uczestniczył  w prezentacji Chórów  wykonujących  kolędy i pastorałki w Gorzowie Wlkp. w Parafii Św. Maksymiliana Kolbe, tam również został dostrzeżony przez  profesjonalne Jury.

Oprócz występów i prób chórzyści spotykają się na wspólnym opłatku i imprezach integracyjnych. Organizujemy  również wyjazdy pielgrzymkowe.

Wszystkich potrafiących i pragnących chwalić Boga swoim śpiewem serdecznie zapraszamy do udziału w próbach chóru, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 w salce katechetycznej Parafii św. Wojciecha.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny