OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.04.2024

III NIEDZIELA WIEKANOCNA 14.IV.2024

1.    Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna i Niedziela Biblijna. Zachęcamy do prywatnej lektury Pisma św. w gronie rodzinnym.W 2019 r. Sejm ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. I to wtedy też narodziła się Polska. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.

2.    Już za tydzień w niedzielę 21 kwietnia rozpoczynamy Triduum ku czci św. Wojciecha jako przygotowanie duchowe na uroczystości odpustowe w naszej parafii.

Triduum poprowadzi ks. dr Zygmunt Czaja z konkatedry kołobrzeskiej oraz wygłosi

kazanie odpustowe. W niedzielę usłyszymy jego kazania na każdej Mszy św.,

a w poniedziałek 22 kwietnia na Mszach św. rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz 18.30.

Msza św. Odpustowa odbędzie się we wtorek 23 kwietnia o godz. 18.30.

3.            Również dzisiaj w Białym Kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński. Początek Mszą św. o godz. 18.00 Konferencje w tygodniu będą głoszone o godz. 19.00 w kościele. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

4.    Ponownie zapraszamy na Katechezy, które odbywają się w naszej parafii we wtorki i  czwartki o godz. 19.00.  Katechezy te skierowane są do wszystkich parafian: dorosłych i młodzieży, do ludzi z Kościoła i spoza, dla poszukujących nadziei i miłości.

5.    W czwartek 18 kwietnia zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 18.00 i później na Mszę św. wieczorną w intencji wszystkich rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej do swoich domów.

6.        W sobotę 11 maja tego roku odbędą się w Ośnie Lubuskim główne obchody 900-lecia Diecezji Lubuskiej,    które  są nie tylko uroczystościami diecezjalnymi, ale mają charakter ogólnopolski, budujący naszą tożsamość eklezjalną i państwową o silnej wymowie historycznej i edukacyjnej. Powołana diecezja obejmowała swym zasięgiem tereny na północ od Warty, środkowe Nadodrze oraz tereny w dorzeczu Sprewy i Haweli po obu stronach Odry.

Świętowanie 900-tej rocznicy powstania na tych ziemiach polskiej diecezji przypomina o chrześcijańskiej tożsamości i korzeniach tworzenia się naszej państwowości, która była i jest związana z chrześcijaństwem.

Biskupstwo lubuskie założone zostało przez Bolesława Krzywoustego oraz legata papieskiego Idziego w roku 1124. Pierwsze źródłowe określenie biskupstwa lubuskiego (episcopatus Lubus) pochodzi z bulli wystawionej przez papieża Innocentego II z 1133 roku.

Przez cały okres swojego istnienia, czyli do II połowy XVI wieku, było częścią polskiej prowincji kościelnej z metropolitą w Gnieźnie.

W najbliższą sobotę 20 kwietnia organizatorzy obchodów 900-lecia Diecezji Lubuskiej zapraszają na Koncert Uwielbieniowy w Ośnie Lubuskim o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła.

7.    W przyszłą niedzielę będziemy mogli pomóc mieszkańcom Tanzanii w Afryce.

Zdobycie wody w Tanzanii to kilometrowa wyprawa często na pieszo niosąc wodę w pojemnikach.    To  codzienne  życie  mieszkańców  Tanzanii.

W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się w naszej parafii po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę studni w tanzańskiej wiosce Elerai.  Będziemy gościć Panią Krystynę, która jest przedstawicielką polskiej fundacji pomocy mieszkańcom Tanzanii.

8.  Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny „Z WOJCIECHOWEGO WZGÓRZA”.Bardzo dziękujemy za ofiary na nagrobek śp. Ks. prałata Andrzeja Szkudlarka, ostatnio środowisko sportu żużlowego przekazało 1.800 zł na nagrobek.

Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na bieżące, parafialne remonty i wpłaty na konto parafialne.                                             proboszcz ks. prałat Zbigniew Samociak

Sobota, III Tydzień Wielkanocny